Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Dvojokruhové regulačné čerpadlo A30VG


  • Dvojokruhové axiálne piestové čerpadlo s funkciou uzávierky diferenciálu
  • Kompatibilita s mobilnou elektronikou BODAS
  • Široký rozsah aplikačných možností
  • Najnižšie inštalačné priestorové požiadavky 


Krátky čas na vývoj a jednoduché prispôsobenie pohonov pre rôzne aplikácie sú dôležitou požiadavkou výrobcov mobilných strojov. Nevyhnutné je aj ďalšie zvýšenie účinnosti hydrostatických pohonov kombináciou hydrauliky a elektroniky. Čerpadlo A30VG spĺňa tieto požiadavky prostredníctvom kompatibility s celým rozsahom produktov mobilnej elektroniky BODAS spolu  s osvedčeným štandardným softvérom. Je vhodné na použitie v komunálnych vozidlách a stavebných strojoch.


Funkcia dvojokruhového čerpadla s uzávierkou diferenciálu

Axiálne regulačné čerpadlo A30VG série 10 je dvojokruhové čerpadlo vo vyhotovení s naklonenou doskou a s integrovaným doplňovacím čerpadlom. V uzavretých obvodoch zásobuje synchrónne dva separátne okruhy, každý vždy s rovnakým prietokom maximálne 28 ccm na otáčku. Takto plní funkciu hydraulickej uzávierky diferenciálu pri absencii deliča prietoku. Obidva okruhy reguluje spoločný regulátor, ktorý môže byť proporcionálny hydraulický ovládaný buď mechanicky cez páčku, alebo elektrickými magnetmi. Integrované DA regulačné ventily zabezpečujú výkonovú reguláciu čerpadla na ochranu spaľovacieho motora pred preťažením. Čerpadlo je chránené pred preťažením integrovanými tlakovými poistnými ventilmi pre maximálny tlak 350 barov.


Široký rozsah aplikácií

Čerpadlo A30VG je konštruované na kolesové pohony v kombinácii s mechanickými uzávierkami diferenciálu alebo hydromotormi radenými v sérii, ako aj na pohon cestných valcov. Táto koncepcia podporuje plynulé prepínanie hydromotorov počas jazdy. Výrobcovia stavebných strojov ho môžu použiť tiež na synchrónne pracovné pohony v uzavretých okruhoch s požiadavkou na zvýšenú účinnosť. 


Najnižšie priestorové požiadavky

Čerpadlo A30VG série 10 vyčnieva z radu vďaka kompaktnej konštrukcii. Pri veľkosti 28 ccm je inštalačná dĺžka iba 300 mm. To zjednodušuje montáž čerpadla aj v limitovanom priestore podľa skúseností najmä pri kompaktných cestných valcoch a komunálnych vozidlách. Má najnižšie priestorové požiadavky medzi porovnateľnými konvenčnými čerpadlami.

                                                                                            

www.tbh.sk

Fotogaléria k článku