Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Predstavennie noviniek JCB na rok 2018


V dňoch 12. a 13. marca sa uskutočnila každoročná udalosť JCB Press Launch 2018. V anglickom Rocestri priamo v centrale spoločnosti JCB sme spolu s ostatnými novinármi z celého sveta mali možnosť ako prví vidieť a odskúšať najnovšie inovácie a produkty spoločnosti. Ako obvykle nabitý program s kopou nových informácií a prezentaciío novinkách, vylepšeniach a dynamické ukážky nam nedali ani na chvíľu vydychnúť.

Začneme predstavením S generátorov JCB Power System. Spoločnosť JCB Power Systems bude používať kombináciu technológie riadenia tuhých častíc novej generácie, ktorá bude obsahovať dieselové oxidačné katalyzátory (DOC), integrované DPF a selektívnu katalytickú redukciu (SCR), aby spĺňali emisné predpisy európskej typu V. Nové normy nadobúdajú účinnosť 1. januára 2019 pre motory do 56 kW a nad 130 kW. Uplatnia sa o rok neskôr, 1. januára 2020, pre motory v rozsahu 56 až 129 kW.

Zo stavebných strojov JCB prináša model 15C-1 a kompletizuje tým svoju ponuku minirýpadiel. Tento model je predovšetkým určený pre spoločnosti zamerané na penájom strojov. Používa kratší pevný podvozok s jednoduchým sledovaním rýchlosti, dlhými rozstupmi a mechanickými predpínačmi. Model 16C-1 ponúka podvozok s premenlivou šírkou pre dodatočnú stabilitu pri kopaní a zdvíhaní. Stroj využíva krátke dráhy pre plynulú jazdu s napínačmi na matice a dvojitými motormi na sledovanie rýchlosti.

Ďalšou prelomovou novinkou JCB je prvé elektrické minirýpadlo JCB19C-1 E-TEC. Táto novinka bola vyvýjaná priamo v hlavnom stane spoločnosti a my sme mali možnosť vidieť ju ako jedni z prvých. Kľúčové vlastnosti 19C-1 E-TEC zahŕňajú:
• Tri lítium-iónové batérie poskytujúce kapacitu 312 Ah (15 kWh)
• Štandardný hydraulický systém snímania zaťaženia poskytujúci výkonný výkon pri kopaní
• Pohodlná integrovaná nabíjačka s 230V vstupom pre 6-hodinovú kapacitu nabíjania
• Možnosť nabíjania 110 V v prípade potreby
• Sofistikovaný systém správy batérií zabezpečuje plnú dostupnosť
• Možnosť rýchleho nabitia pri spustení umožňujúca plné nabitie za 2,5 hodiny

V segmente menších strojov bol inovovaný rad Hi-Viz šmykom riadených nakladačov a uvedenie šmykom riadených pasových nakladačov pre európsky trh. Hi-Viz modelu sa dočkal aj rad tzv. site dumpers. JCB predstavilo novinku s dôrazom na bezpečnosť a výhľad z kabíny, model 7T-1 Hi-Viz. Tento nový sklápač spĺňa najnovšie bezpečnostné predpisy vrátane normy ISO 5006: 2017 a kabína JCB SiTESAFE má zosilnený rám a ochranu proti nárazu.

Najväčšou a najťažšou novinkou je v tomto roku uvedenie nového radu rýpadiel JCB X Series. Toto nové označenie nie je len o názve, ale aj celom rade inovácií a úprav. Najväčšou novinkou a pre nás osobne aj najzaujímavejšou časťou je nová kabína. Prvým modelom novej generácie je 22-tonové pásové rýpadlo JCB 220X. Nová kabína je o 15 % väčšia s integrovanou konštrukciou ROPS, ktorá ponúka zníženú hladinu hluku. Posledné merania preukázali hladinu hluku v tento novej kabíne na úrovni 67 db. Nové 22-tonové rýpadlá prinášajú nový robustný vzhľad, ktorý bude charakteristickým znakom nového radu X.


Redakcia, 

www.jcb.com,www.terra-world.scom

Fotogaléria k článku