Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Prídavné zariadenia - Metalport


Spoločnosť METALPORT, s.r.o., je slovenská strojárska, výrobno-obchodná spoločnosť, ktorej hlavným výrobným programom je vývoj, výroba, predaj a servis prídavných zariadení pre zemné a stavebné stroje. Vznik spoločnosti sa dátuje do roku 1999 a za ten čas si spoločnosť vybudovala zvučné meno na domácom aj zahraničnom trhu. Svoje portfolio produktov vyrába na ploche 4 000 m2 a expeduje do 20 krajín Európy. Vlastné vývojové a konštrukčné

oddelenie využívajúce najnovšie 3D CAD/CAM programové vybavenie a investíciee do moderných CNC technológií podporuje výrobu vysokokvalitných výrobkov.


Podkopové lopaty a nakladacie lyžice

Sú základným výrobným programom našej spoločnosti už takmer

19 rokov od jej vzniku. Lopaty a lyžice vyrábame v rozsahu hmotnostných

Kategórií od 0,7 do 80 ton, a to pre takmer všetky svetoznáme značky stavebných strojov.


Pretože našim zákazníkom chceme poskytnúť len tie najlepšie výrobky, neustále pracujeme na zmenách, ako je optimalizovanie tvaru či materiálového zloženia. Od roku 2016 sme kompletne zmenili výrobný program našich lopát a našim zákazníkom ponúkame už len lopaty v celooterovom vyhotovení. Podľa požiadaviek zákazníka alebo spôsobu

použitia lopatu osadíme príslušným zubovým systémom alebo doplnkovými

oterovzdornými prvkami – ROCK (skaln.) lopaty. 

Okrem klasických podkopových lopát nájdete v našej ponuke pevné svahovacie

lopaty, hydraulické výkyvné svahovacie lopaty, trapézové, roštové,

ako aj nakladacie lyžice.


Výkyvné hlavice a rýchloupínače

Spoločnosť METALPORT, s.r.o., ponúka svojim zákazníkom výkyvné a rotačné hlavice svetoznámych výrobcov Powertilt a HKS. Od Powertiltu ponúkame motory pre výkyv, pri HKS okrem výkyvných hlavíc aj rotačné. Hlavice osadzujeme rýchloupínacím zariadením podľa

požiadaviek zákazníka a najčastejšie sa využívajú v spojení s podkopovými alebo so svahovacími lopatami. Odpadé tak potreba využívať hydraulicke svahovacie lopaty, čím okamžite dochádza k šetreniu finančných prostriedkov. Obsluha pracovného stroja má k dispozícii nové možnosti, ako pracovať aj z miest, kde by to bez výkyvu/rotátora

nebolo možné. Skúsení  strojníci, ktorí výkyv/rotáciu používajú, odhadujú zvýšenie produktivity o 20 až 35 %. Výkyvné/rotačné hlavice nie sú na trhu žiadnou novinkou, sú rokmi overené a pracujú výborne v prospech našich zákazníkov. Kto ich raz vyskúšal, viac sa k práci bez výkyvu nevrátil.


Rozrývací tŕň

Často využívaný na rýpadlách a rýpadlo-nakladačoch. Jeho konštrukčné vyhotovenie sa líši v závislosti od požiadaviek zákazníka a prác, ktoré s ním bude vykonávať. Hlavné využitie nájde pri rozrušovaní menej súdržných hornín, zamrznutej zeminy a čiastočne aj pri odlesňovaní.

Vyhotovenie s vymeniteľným zubom a vymeniteľnou ochranou rypnej časti.

Teleso zuba z vysokopevnostnej ocele s ochranou HB 450 v oblastiach opotrebenia.

Rozrývací  tŕň dodávame so závesom na rýchloupínač alebo na priamu

montáž podľa požiadaviek zákazníka.


Hydraulické kladivá

Kvalitné materiály + riadenie kvality = výrobky so zaručenou kvalitou.

Takto by sme mohli charakterizovať hydraulické kladivá kórejskej značky GB Industries, ktoré firma METALPORT, s.r.o., s výhradným zastúpením na Slovensku ponúka svojim zákazníkom. 


Kladivá majú jednoduchú údržbu, nízke prevádzkové náklady, účinný úder a silnú kovovú konštrukciu. Na hydraulické kladivá podľa požiadaviek zákazníka vyrobíme a nainštalujeme adaptérovú platňu, dopravíme, namontujeme a zaškolíme obsluhu.


Tento rok k nášmu modelovému radu pribudnú nové, redizajnované kladivá, ktorých telo konštrukcie bude jeden odliatok.Príslušenstvo a služby

V roku 2007 sme zaviedli a do dnešného dňa používame systém manažérstva kvality TUV SUV STN EN ISO 9001:2016. Svojim zákazníkom poskytujeme záručný a pozáručný servis, poradenstvo, ako aj predaj náhradných dielov, napr. brity, zubové systémy, skrutky, puzdrá, čapy a iný doplnkový sortiment.


Na Slovensku pôsobíme ako jediná firma svojho druhu poskytujúca svoje služby v takomto komplexnom rozsahu.METALPORT, s.r.o.

www.metalport.sk

Fotogaléria k článku