Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Kolesové rýpadlo ZX140W-6


Model ZX140W-6 obsahuje jedinečné technológie Hitachi, je najlepším vo svojom odbore bez toho, aby dochádzalo k narušeniu jeho používateľského komfortu. Výsledkom je najkvalitnejší univerzálny pracovný stroj, výnimočne všestranný, s ľahkou obsluhou a manévrovateľnosťou na všetkých typoch pracovísk.

Kolesové rýpadlá Hitachi vychádzajú z úspechu pásových modelov tejto značky, s ktorými majú rovnaké aspekty vysokokvalitného technického spracovania, spoľahlivosti a odolnosti. Model ZX140W-6 ponúka výbornú stabilitu, vysokú pojazdovú rýchlosť a impozantnú nosnosť.

Na modeli ZX140W-6 bolo zrealizovaných viac ako 100 konštrukčných úprav, ktoré mu pomohli k úplnej dokonalosti – od malých tesnení a O krúžkov cez výstuže hornej nadstavby a systémov výložníka, ramena až po nové motory s technológiou Stage IV.

ZX140W-6 pracuje s mimoriadnou účinnosťou každý deň, celý týždeň, jeho údržba je veľmi jednoduchá, čím sa minimalizujú prestoje.


Jednoduchá údržba

Ľahký delený kryt motora sa otvára pod veľkým uhlom pre pohodlný prístup. Poskytuje jednoduchý a rýchly vstup do motorového priestoru a k zariadeniu pre dodatočné spracovanie výfukových plynov pre bežnú údržbu.

Požívateľsky prístupný palivový filter

Hlavný palivový filter je pri ZX140W-6 priskrutkovaný. Tým sa zjednodušuje jeho výmena a je zaručené, že do palivového okruhu nepreniknú počas údržby žiadne nečistoty.

Odolná hydraulická prípojka

Do konštrukcie vratných potrubí hydrauliky boli začlenené gumené hadice zabezpečené prírubou. Tieto hadice zvyšujú spoľahlivosť systému a znižujú riziko úniku oleja.

Efektívnejšie chladenie

Expanzná nádržka je nainštalovaná na hornej časti chladiaceho systému motora. Takto zmenená poloha znamená, že vzduch môže bez problémov unikať a nedochádza k prehrievaniu jednotlivých súčastí motora.

 Odolnosť

Najdôležitejším faktorom pre používateľov a vlastníkov stavebnej techniky je prevádzkyschopnosť bez zbytočných obmedzení. Vysoká úroveň prevádzkyschopnosti súvisí s odolnosťou modelu ZX140W-6, ktorý bol navrhnutý s robustnými prvkami a komponentmi pre spoľahlivú prevádzku aj v náročných pracovných podmienkach.

Pevné čelné príslušenstvo

Ložiskové čapy na konci a päte výložníka sú vybavené puzdrami, aby vydržali dlhú prevádzku v náročnom prostredí. K odolnosti modelu ZX140W-6 prispieva aj jeho robustný podvozok.

Účinnejšia ochrana 

Kryt hydraulického valca radlice je na danom modeli väčší než na predchádzajúcom modeli. Vystužený bol aj kryt valca výsuvnej podpery. Tým sa zvyšuje spoľahlivosť oboch komponentov.

Veľká svetlá výška

Model ZX140W-6 využíva integrovanú prevodovú nápravu pre účinný prenos sily. Prevodová jednotka sa nachádza nad nápravou, aby sa obmedzili prípadné škody spôsobené nárazmi do neočakávaných prekážok.

Neuveriteľná univerzálnosť

Model ZX140W-6 je ideálny na prácu v mestských oblastiach, predovšetkým na cestách a povrchoch, ktoré by mohli byť poškodené použitím pásových rýpadiel. Tento populárny model z radu kolesových rýpadiel možno používať v podpornej role na menšie úlohy na väčších staveniskách, avšak je dostatočne všestranný na to, aby ho mohli menšie firmy využívať ako svoj hlavný stroj.

Vyššia flexibilita

V podpornom systéme príslušenstva ZX140W-6 sú začlenené režimy naklápania a naklápania s otáčaním. Okrem uvedených režimov možno na monitore vybrať ešte 9 ďalších režimov a týmto spôsobom uľahčiť montáž príslušenstva a zvýšiť flexibilitu stroja.


Posilňovač výkonu

Osvedčená funkcia posilňovača výkonu má teraz o 10 % vyššiu kapacitu výkonu pri porovnaní s modelom ZX140W-3. Následne sa takisto zvyšuje výkon stroja ZX140W-6 pri výkopových prácach a zdvíhaní ramena s výložníkom.

Menej údržby

Bola upravená konštrukcia protizávažia, ktoré je teraz v koncových svetlách osadené LED diódami. Tie zaisťujú lepšiu viditeľnosť pri horšom osvetlení a vyžadujú menšiu údržbu, čo napomáha znižovať prevádzkové náklady.

Vynikajúci výhľad

Kabína kolesového rýpadla rady Zaxis-6 ponúka vynikajúcu viditeľnosť. Je osadená malým stĺpikom riadenia a monitorom umiestneným v pravom stĺpiku tak, aby neobmedzoval výhľad operátora na pracovisko.

Nespochybniteľná kvalita

O kvalite modelu ZX140W-6 jasne hovorí jeho mimoriadna výkonnosť na pracovisku i vysokokvalitné materiály použité v kabíne. Táto kvalita je garantovaná, pretože pri každom modeli sa pred dodaním prísne kontroluje splnenie najvyšších možných štandardov bezpečnosti a spoľahlivosti.

Mimoriadny chladiaci výkon

Horná nadstavba profituje z vysokokvalitného tesnenia (okolo chladiaceho bloku) a akustických materiálov eliminujúcich akékoľvek potenciálne poškodenie vysokými teplotami. ZX140W-6 vďaka tomu zaručuje dlhodobo stabilnú výkonnosť chladenia a odhlučnenia.

Vynikajúca odolnosť proti poveternostným vplyvom

Kabínová konzola je tvarovaná z vysokotrvanlivého plastu triedy AES. Ten zaisťuje prvotriednu odolnosť proti poveternostným vplyvom a v konečnom dôsledku bráni poškodeniu konzoly ultrafialovou zložkou slnečného žiarenia.

Nižšie emisie

Spoločnosť Hitachi vyvinula systém selektívnej katalytickej redukcie (SCR), ktorý dosahuje nižšie emisie oxidov dusíka vstrekovaním močoviny do výfukových plynov. Táto najmodernejšia technológia pomáha nielen životnému prostrediu, ale spĺňa aj emisné smernice EÚ stupňa Stage IV. Model ZX140W je taktiež vybavený systémom DOC + DPF, ktorý ďalej znižuje emisie výfukových plynov.

Maximálne pohodlie

K bezkonkurenčnému pracovnému prostrediu prispieva plne nastaviteľná pracovná sedačka, priestorná kabína, ergonomické ovládanie a moderný hudobný systém.


Sila v technológii

Model ZX140W-6 je typickým príkladom pokročilého technologického prístupu spoločnosti Hitachi k naplňovaniu potrieb stavebného priemyslu na základe spoľahlivých riešení. Inovatívne kolesové rýpadlo ponúka niekoľko technologických funkcií, ktorých účelom je zvýšiť účinnosť, zlepšiť výkonnosť a znížiť celkové náklady na vlastníctvo.

Vyššia produktivita

Rýpadlo ZX140W-6 je vybavené výkonným novým motorom, ktorý pomáha zvýšiť produktivitu o 9 % pri takmer rovnakej spotrebe paliva ako model radu Zaxis 5. Technológia HIOS IV znižuje hydraulické straty, čo vedie k vynikajúcej účinnosti.

Praktické a pohodlné funkcie

Na veľkom sedempalcovom LCD monitore sa zobrazuje rad užitočných technických dát. Systém vybavený podporou až 32 jazykov umožňuje obsluhe skontrolovať stav a nastavenie stroja jediným pohľadom.

Moderný audiosystém

Na monitore je k dispozícii rádioprijímač pre pásma AM a FM a zvykový systém je vybavený externým vstupom na pripojenie rôznych zariadení, napr. MP3 prehrávačov. Táto ponuka zábavy zvyšuje atraktívnosť i produktivitu pracovného prostredia.


www.mannet.sk

Fotogaléria k článku