Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Komatsu Europe predstavuje kolesové rýpadlo PW160‐11


Všestranné, kompaktné a výkonné

Spoločnosť Komatsu Europe predstavuje nové kolesové rýpadlo PW160‐11.

Ideálny na staveniskách s obmedzeným priestorom alebo na mestských územiach. Tento kompaktný stroj predstavuje všestranného pomocníka, ktorý je vybavený novými funkciami. Rýpadlo disponuje výkonným motorom v súlade s emisnými štandardmi EÚ stupňa IV a umožňuje nižšiu spotrebu paliva o 4 %. Vďaka rovnakým základným rozmerom stroja, prepojeniu a hlavnému hydraulickému ventilu Komatsu PW160-11 je postavený na uznávaných výhodách svojho predchodcu a navrhuje pokroky v dizajne a technológii, ktoré zlepšujú všestrannosť, účinnosť a komfort obsluhy.

„Prepracovanie nového kolesového rýpadla Komatsu si vyžadovalo veľa úsilia, čo viedlo k dramatickému zvýšeniu jeho všestrannosti v prospech zákazníkov,“ hovorí Sebastian Zienau, produktový manažér spoločnosti Komatsu Europe. „Ovládanie joystickom, integrovaný systém na ovládanie nástrojov a rýchlospojky namontované v továrni takisto stupňujú výkon a účinnosť stroja.“

Telematika KOMTRAX a program údržby Komatsu CARE ponúkajú špičkový manažment a podporu vozového parku, chránia stroj proti nesprávnemu zaobchádzaniu a zaručujú maximálnu efektivitu a dĺžku prevádzky.

Komatsu motor v súlade s emisnými štandardmi EÚ stupňa IV: Menej paliva a čistejší vzduch.

Rýpadlo PW160‐11 disponuje prevádzkovou hmotnosťou od 16,7 do 18,6 tony a novým výkonným a čistejším motorom Komatsu SAA4D107E‐3 EÚ stupeň IV, s výkonom 110 kW/150 HP pri 2 000 otáčkach za minútu. Oxidačný katalyzátor pre vznetové motory Komatsu (KDOC) pracuje spoločne s motorom a ostatnými komponentmi následnej úpravy pre zlepšenie účinnosti a dlhšej životnosti. Nový zabudovaný systém selektívnej katalytickej redukcie (SCR) ďalej znižuje emisie oxidov dusíka (NOx) o 80 % pomocou AdBlue®.

Elektronický riadiaci systém motora riadi rýchlosť prúdenia vzduchu a vstrekovanie paliva, parametre spaľovania a funkcie dodatočnej úpravy: spolu s mimoriadne nízkymi emisiami je výkon optimalizovaný.

K dispozícii sú aj pokročilé diagnostické schopnosti.

Nový systém Auto‐Idle Shutdown zabraňuje zbytočnej spotrebe paliva: automaticky vypne motor a po nastavenom čase voľnobehu zapne parkovaciu brzdu a hydraulický zámok. Nová viskózna spojka ventilátora, ktorá riadi optimálnu rýchlosť chladiaceho ventilátora, taktiež znižuje spotrebu paliva a prispieva k zníženiu hluku v kabíne.


Všestrannosť a pohodlie

Nový systém odpruženia pri náraze (ECSS) poskytuje výrazné zvýšenie pohodlia pri jazde cez hrbole. Sedadlo operátora je vybavené odpruženými ovládacími joystickmi, prémiovým čalúnením, automatickou úpravou hmotnosti a pneumatickou bedrovou opierkou chrbtice na sedadle. Ovládanie riadenia joystickom (JSS) je možnosťou pre vynikajúce pohodlie obsluhy a ovládania s novými a ľahko ovládateľnými spínačmi.

Aktualizovaný širokouhlý panel monitora s vysokým rozlíšením TFT-LCD s 25 vstavanými jazykmi zobrazuje kľúčové metriky stroja vrátane e-levelu AdBlue®, spotreby paliva a údajov o výkonnosti. Pomocou rozhrania, ktoré je tiež viditeľné na monitore, je v paneli integrované riadenie ovládacích prvkov Komatsu.

Štandard Komatsu KomVision zvyšuje bezpečnosť prostredníctvom systému viacerých kamier: pred vykonaním akejkoľvek operácie je možné na monitore skontrolovať okolie staveniska.

Pre zvýšenú všestrannosť môže byť rýpadlo PW160-11 vybavené buď samočinnou spojkou pre nákladné auto, alebo guľovou ťažnou spojkou pre príves až do 8 ton so všetkými potrebnými elektrickými a hydraulickými spojeniami. Funkcie prívesu možno ovládať joystickom v kabíne.

Jednoduchá obsluha

Rýpadlo je vybavené exkluzívnym monitorovacím systémom Komatsu EMMS, ktorý disponuje vylepšenými diagnostickými funkciami. Tie poskytujú obsluhe a technikom väčšie možnosti monitorovania a riešenia problémov. Systém EMMS taktiež nepretržite monitoruje všetky kritické systémy, preventívnu údržbu a poskytuje pomoc pri odstraňovaní problémov s cieľom minimalizovať diagnostiku a čas na opravu. Je sprístupnený spolu so všetkými základnými funkciami stroja na obrazovke monitora v kabíne a nastavuje sa „mihnutím oka“.

AdBlue® nádrž môže byť naplnená z plošiny na úrovni terénu. Obe tankovacie a mazacie čerpadlá boli premiestnené, aby boli prístupnejšie. Rozloženie potrubia HCU bolo štandardizované tak, aby bolo rovnaké na všetkých najnovších strojoch PW148, PW160 a PW180.

Stroje Komatsu sú navrhnuté pre jednoduchú údržbu a model PW160-11 nie je výnimkou. Môžete si priobjednať funkciu automatické mazanie a pravidelné servisné body motora, mazacie body a filtre budú centralizované a rýchlo a bezpečne prístupné.


PW160‐11: Nové funkcie a výhody

Priemerné zníženie spotreby paliva o 4 % oproti modelu PW160‐10

V súlade s emisnými štandardmi EÚ stupeň 4

Inovatívny dizajn interiéru s novými ergonomickými spínačmi – jednoduchšia prevádzka

Inovovaný širokouhlý monitor s vysokým rozlíšením TFT‐LCD s 25 vstavanými jazykmi

Nový systém prístupu k servisným bodom a motora – pre bezpečie pri prevádzke

Nové sedadlá s odpruženými konzolami – väčšie pohodlie prevádzky

Systém odpruženia pri náraze (ECSS) – väčšie pohodlie pri jazde

Komatsu integrované riadenie ovládacích prvkov – väčšia všestrannosť

Riadenie joysticku prstom (JSS) – väčšia všestrannosť

Spojka prívesu montovaná v továrni – väčšia všestrannosť

Pomocná hydraulika sklápania prívesu – väčšia všestrannosť

Rýchlospojky Lehnhoff montované v továrni – väčšia všestrannosť

KomVision pohľad z vtáčej perspektívy – zvýšená bezpečnosť

Viskózna spojka ventilátora – väčšia všestrannosť

Aktuálne rozloženie potrubia HCU – väčšia všestrannosť

KOMTRAX s vylepšenými správami o úsporách energie, ktoré ponúkajú usmernenie pre vynikajúcu palivovú účinnosť a riadenie vozového parku

Komatsu CARE – duševný pokoj, znížené náklady a zvýšené zisky


www.kuhn.sk