Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

PRVÁ NÍZKOTLAKOVÁ LESNÁ PNEUMATIKA NA SVETE


Minimálne zhutňovanie pôdy/Vysoká trakcia/Vynikajúca palivová efektívnosť a výborné samočistiace vlastnosti/Alliance F344 ELIT (Low Pressure) pracuje v porovnaní so štandardnými lesnými pneumatikami na polovičnom hustiacom tlaku/Až o 20 % väčšia stopa.


Alliance predstavila ďalšiu revolučnú pneumatiku – Alliance F344 ELIT (Low Pressure). Prvá lesnícka nízkotlaková pneumatika na svete debutovala na výstave Euroforest vo Francúzsku (jún 2018). Roky odborného posudzovania, rozsiahleho výskumu a intenzívneho testovania viedli k prelomovej technológii ELIT. ELIT znamená nízkotlakovú pneumatiku, ktorá prináša jasné dizajnové vylepšenia, umožňujúce pneumatikám Alliance F344 ELIT niesť rovnaké zaťaženie ako štandardné lesné pneumatiky pri polovičnom menovitom tlaku vzduchu. ELIT teda umožňuje väčšiu stopu, vysokú trakciu a lepšiu palivovú úspornosť súčasne. Špeciálne zmesi behúňa a oceľová kostra (steal reinforcements) poskytujú potrebnú dlhú životnosť v extrémnom pracovnom prostredí.

 

Navrhnuté tak, aby vynikli

Konštrukcia pneumatiky Alliance F344 ELIT má optimálny uhol uchytenia a poskytuje vynikajúce vlastnosti priľnavosti, trakcie a samočistiaceho účinku. Špeciálne dezénové zmesi zabezpečujú trvanlivosť, odolnosť proti rezaniu a odtrhnutiu, oceľová kostra dodáva ochranu proti prepichovaniu a zosilnená dvojitá lišta zabezpečuje zvýšenú pevnosť, čím zabraňuje skĺznutiu ráfika a zaisťuje stabilitu počas prevádzky pri nižších tlakoch v pneumatikách.

Udržiavanie neutlačenej pôdy v lesoch je predpokladom riadneho rastu rastlín ťažbe dreva. Hlavným nepriaznivým účinkom na lesné pôdy je nadmerné zhutňovanie spôsobené hmotnosťou vozidla, typom podvozka, hustotou pneumatiky, veľkosťou pneumatík a konštrukciou pneumatík. F344 ELIT umožňuje výrazné zníženie tlaku pôdy vďaka svojej konštrukcii a prevádzke so zníženým tlakom v pneumatikách.

 

Svetové prvenstvo!

Prvé nízkotlakové pneumatiky Alliance F344 ELIT s konštrukčnými vylepšeniami umožňujú rovnaké zaťaženie pri tlaku 2,5 baru ako pri štandardných lesných pneumatikách nafúknutých na 4,5-5 barov. Nízkotlakové pneumatiky ponúkajú značne väčšiu stopu, čo vedie k nižšiemu zhutňovaniu pôdy a pohodlnej jazde pre obsluhu. Okrem toho väčšia stopa zabezpečuje vysokú trakciu, znižuje náklady na palivo a zvyšuje celkovú produktivitu prevádzkových lesných prác. Vďaka špeciálnym zmesiam dezénu a zosilnenej dvojitej lište je táto pneumatika vyrobená na dlhú životnosť a ponúka mimoriadny výkon a stabilitu aj pri práci so zníženým hustiacim tlakom.


S PR 20 je táto inovatívna pneumatika dostupná vo veľkosti 710/40-24,5 pre ráfiky 24,5 a vo veľkostiach 800/400-26,5, 710/45-26,5, ako aj 750/55-26,5 pre ráfik 24,5.

 

www.bohnenkamp.sk

Fotogaléria k článku