Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Radiálny piestový HYDROMOTOR pre reťazový pohon


- Zlepšená funkčnosť pre potreby nakladačov riadených šmykom

- Zredukovaná dĺžka

- Optimalizované pripojenie

- Zvýšená účinnosť a znížený tlakový spád

- Pre výkony do 55 kW (325 cm3 – 470 cm3)

- Integrovaná parkovacia brzda do 2 200 N.m

Aplikácia

Hydraulické motory typu MCR-S sú radiálne piestové motory s predným uchytením a ozubeným hriadeľom. Motory MCR-S sú určené na prácu v otvorenom aj uzavretom obvode ako hnacie motory pre funkcie reťazového pohonu. Motor MCR-S má potenciál na použitie v širokej škále aplikácií, ale hlavnou aplikáciou tohto motora sú šmykom riadené nakladače. Zredukovaná dĺžka, optimalizované pripojenie a zlepšená účinnosť v porovnaní so štandardom predstavujú ideálne riešenie do strojov s problematickou zástavbou.


Brzda motora

Brzda hydromotora je integrovaná do hlavnej skrine, čím sa celý dizajn skompaktnil. Statický brzdný piest, ktorý je poistený proti pretočeniu tvarovo zapadá do prednej strany bloku valcov pomocou prstencového usporiadania pružín. Na uvoľnenie brzdy je potrebná aplikácia hydraulického tlaku do komory brzdového piestu cez port Z. Brzda nie je určená na dynamické brzdenie, len na zabránenie samovoľného pohybu stroja.


Rotačná skupina, mazanie ložiska

Rotačná skupina pozostáva z 9 piestov, čím sa zvýšila účinnosť najmä pri nízkych otáčkach a predĺžila životnosť krivkovej dráhy. Mazaním vonkajšieho ložiska hydraulickým olejom sa podarilo znížiť riziko kontaminácie.


2 rýchlosti

V mobilných aplikáciách, kde je premenlivá potreba krútiaceho momentu a rýchlosti, môže byť MCR motor prepnutý do režimu 2. rýchlosti. Je to dosiahnuté voliteľným integrovaným ventilom, ktorý smeruje olej iba do dvoch tretín rotačnej skupiny, zatiaľ čo v ostávajúcej tretine olej recirkuluje. Unikátnou vlastnosťou ventilu Rexroth je, že recirkulačná tekutina sa odoberie z obvodu nízkeho tlaku. To zaisťuje minimálny vplyv na účinnosť motora v oboch smeroch. Tento ventil štandardne poskytuje funkciu „soft-shift“, čiže plynulé prepínanie rýchlostí počas jazdy.


Senzory a prediktívna údržba

Táto séria motorov umožňuje integrovať senzory na monitorovanie stavu a prevádzky komponentu.


Ing. Michal Némethy

www.tbh.sk


Fotogaléria k článku