Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

KOMU SA NELENÍ, TOMU SA ZELENÍ – správne rozhodnutie, ktoré prinieslo zákazníkom zisk z recyklácie a vyťažených materiálov


Vďaka službe Zavolaj & Vyrieš pomáha MB Crusher spoločnostiam rozvíjať nové obchodné príležitosti.

 

Firma MB Crusher vždy počúvala požiadavky firiem z celého sveta a vyvinula tak rad inovatívnych strojov schopných riešiť tie najzložitejšie problémy, ktoré sú charakteristické pri recyklácii demolačných materiálov a agregátov.

Už od prvého použitia na stavbe sa vďaka strojom MB Crusher stáva každá výzva konkurencieschopnejšou a výnosnejšou. Spoločnosti nielen získajú väčšiu samostatnosť a šetria náklady, ale majú tiež príležitosť rozšíriť svoj trh. Služba MB Zavolaj & Vyrieš môže pomôcť spoločnostiam vyriešiť akýkoľvek prevádzkový problém v oblasti podnikania, ktoré sa stanú novým zdrojom príjmov.

Tu je niekoľko otázok, ktoré nám dorazili a následne sa stali konkrétnym obchodným riešením pre spoločnosti, ktoré sa spoľahli na MB Crusher.


Najzložitejšia a najdrahšia práca pre moju spoločnosť je premiestniť odpadové materiály smerom k recyklačnému zariadeniu: čo môžem urobiť pre zníženie nákladov?

Náklady je možné nielen znížiť, ale aj eliminovať. Celý recyklačný cyklus možno vykonať na mieste zrušením dopravy materiálov. Stačí použiť jeden stroj, mobilný drvič MB Crusher a získaný materiál sa stane zdrojom pre spoločnosť.

Riešenie: Po dôkladnej analýze si zákazník zriadil mobilný drvič BF70.2 a teraz spracuváva všetok materiál získaný zo stavebných prác. To mu umožnilo eliminovať náklady na nakladanie a prepravu materiálu na skládky, so značnými úsporami času a peňazí. K tomu bol pridaný ďalší výnos: drvený materiál teraz predáva ako cestný substrát alebo výplňový materiál a podnikanie spoločnosti sa tak rozšírilo. Nový výrobný proces bol ľahko uskutočniteľný a rýchlo implementovateľný.

 ( Referenčné foto BF70.2 - Kobelco - Maďarsko - recyklácia – demolačný odpad)


Mám stavebnú firmu a často pracujem v mestských či neprístupných oblastiach: ako môžem znížiť vysoké náklady na prevoz a likvidáciu demolačného materiálu?

Pre tých, ktorí sa zaoberajú búraním v mestských i neprístupných oblastiach, je najlepším riešením použiť mobilný drvič MB. Všestranný, rýchly a ľahko ovládateľný vstupuje na stavbu spoločne so stavebným strojom, bez potreby ďalších ľudí, strojov, a teda ďalších nákladov.

Zvolené riešenie: Zákazník sa rozhodol použiť mobilný drvič BF70.2 na svoje stavenisko v obývaných oblastiach. Dokázal sa bez problémov dostať na stavbu, spracovať materiál na mieste, znížiť hlučnosť a emisie prachu a využiť odpadový materiál na ďalšiu výstavbu. Veľká ekonomická výhoda a čistá úspora času i životného prostredia pri realizácii zákazky.

(BF70.2_Caterpillar M314 F - Česká republika – Mesto – Demolačný materiál)


Som samostatne zárobkovo činná osoba, ktorá sa zaoberá recykláciou: existuje tiež riešenie pre spoločnosť, ako je tá moja?

Stroje MB Crusher sú vhodné pre akýkoľvek typ spoločnosti, aj pre tú najmenšiu. Cieľom MB Crusher je pomáhať firmám a odborníkom na základe ich možností, či už ide o veľkú či malú produkciu, veľké či malé stroje.

Vybrané riešenie: Vďaka službe Zavolaj & Vyrieš sa maďarský zákazník rozhodol kúpiť mobilný drvič BF70.2, aby si poradil s recykláciou: s nákladiakom teraz privezie materiál priamo od zákazníkov, rozdrví ho a predá ako zásypový materiál. Zmena oblasti činnosti viedla k celkovému lepšiemu výkonu a prínosu tejto firmy.

(BF70.2_Hitachi EX165_Taliansko_Recyklovanie_Demolácia)


Zaoberám sa prácami na železničných tratiach a na mojej skládke musím spracovávať aj stavebný materiál, ako je železobetón: ako si s tým poradiť a získať niečo navyše?

Patentované drviče MB Crusher sa ľahko a kdekoľvek pripoja k bagru: podrvia akýkoľvek druh stavebného materiálu, ktorý môže byť vrátený zase späť do obehu. A nie je potrebné použiť veľké stroje a následne riešiť ich ďalšie využitie.

Zvolené riešenie: Zákazník zvolil drvič BF70.2, nainštalovaný na Caterpillar 317FL, na spracovanie demolačného materiálu a vystuženého betónu na svojej skládke. Všetko je dokonale podrvené vrátane železobetónových stĺpov a podvalov. Pripravený podrvený materiál tak bude ďalej využitý na chystaný nový projekt.

(BF70.2_Caterpillar 317FL - Česká republika – Recyklovanie  – Demolačný materiál)


www.mbcrusher.com

Fotogaléria k článku