Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Úžitkové vozidlá ISUZU


ISUZU je jednou z najprestížnejších firiem v Japonsku a najstaršou v konštrukcii vozidiel so vznetovým motorom s uznávanou pôsobnosťou na všetkých svetových trhoch. Značka IISUZU je svetový líder vo výrobe úžitkových automobilov s naftovými motormi.

ISUZU je najväčší výrobca naftových motorov na svete, so širokou škálou typov a motorov, ako sú priemyselné a lodné motory s obsahom valcov v rozmedzí od 1 600 ccm do 15700 ccm. Konštantné technologické vylepšenia, inovácie a dlhoročné skúsenosti vo výrobe viac ako 25 miliónov dieselových motorov, to znamená, že ISUZU je svetovou špičkou vo vývoji schopných a účinných motorov na všetky druhy aplikácií pre vozidlá na celom svete, ktoré používajú výrobcovia etablovaných automobilov. Isuzu tvorí viac ako 71 % podiel na trhu v USA a v Japonsku 64%. Taktiež rast na ďaších trhoch najmä v Európe dáva jasný signál, že značka ISUZU bude úspešná aj na slovenskom trhu.

Pickup  ISUZU D-MAX

ISUZU je na Slovensku známe najmä vďaka pickupu ISUZU D-MAX, ktorý svojou spoľahlivosťou presvedčil už nejedného majiteľa. V tomto roku prichádza atutomobilka s novým modelom D-MAX RT88, ktorý prešiel faceliftom a takisto dostal nový motor s obsahom 1,9 litra EURO 6b-1 bez použitia AdBlue. Málokto však vie, že ISUZU je na slovenskom trhu zastúpené aj nákladnými vozidlami až do kategórie F s celkovou povolenou hmotnosťou do 14 t. 

ISUZU tak rozdelilo triedu ľahkých a stredných úžitkových vozidiel do 4 kategorií: 

  • séria M 21 s motorom EURO 6b-1 bez AdBlue do 3,5 tony
  • séria L a N s motorom EURO 6 do celkovej hmotnosti 3,5 tony

  • séria M do celkovej hmotnosti 5,5 tony

  • séria P od 6,5 ton celkovej hmotnosti do 7,5 tony

  • séria F od 11ton celkovej hmotnosti do 14 ton

ISUZU Trucks Séria N-Evolution

Táto kompaktná séria ISUZU má mnoho plusov v porovnaní s konkurenciou. Či už v porovnaní s ľahkými nákladnými vozidlami alebo aj s dodávkami, takými obľúbenými v našich končinách. ISUZU N má extrémne najmenší polomer otáčania, s možnosťou výberu 3 motorov, od objemu 1,9 litra až po 5,2-litrový 4HK1 s výkonom 240 koní v štandarde EURO VI. Priestranná kabína je tiež vo viacerých modifikáciách od extra úzkej so šírkou 1 815 mm nesúcej označenie EASY cez kabínu COMFORT so šírkou 2 010 mm až po kabínu CREW, ktorá pojme 5 až 7 pasažierov. Možnosť voľby automatickej prevodovky NEESII je taktiež samozrejmé. To, čo sa na stavenisku ocení azda najviac, je mohutnosť rámu, v ktorom su vedené všetky doležité okruhy podvozka alebo nadstavby a tak sú dobre chránené pred poškodením. Doležitou súčasťou vozidla je nadstavba, ktorú si v prípade ISUZU môžete objednať spolu s vozidlom. Nadstavby sú homologizované, teda sú zapísané v OOE / osvedčenie o evidencii/. 

ZETA Motors group s.r.o.,Vlčkovce 54, 919 23 Trnava, Tel.: +421 905 662 442, ondris@truckservis.sk

www.isuzu-motors.sk,www.isuzu-truck.sk,www.truckservis.sk

Fotogaléria k článku