ENVIROMENTÁLNE TECHNOLÓGIE – nové stroje a zariadenia. RECYKLÁCIA – triedenie a úprava odpadov. OBNOVITEĽNÉ ZDROJE ENERGIE – energetická a materiálová efektívnosť.

DNI slovenských cestárov


Vodiči sypačov si zmerali svoje sily v jazde zručnosti

U ž 13. ročník Cestárskeho rodea sa uskutočnil 12. – 13. októbra 2017 v Patinciach v rámci Dní slovenských cestárov 2017. XXII. ročník konferencie usporiadala Slovenská cestná spoločnosť v spolupráci s Regionálnou správou a údržbou ciest Nitra, a. s.

V súťaži sypačov si zmeralo sily 19 vodičov vykonávajúcich zimnú údržbu cestných komunikácií na Slovensku a v Česku. Cieľom súťaže je zábavnou formou propagovať náročnú prácu vodičov sypačov pri vykonávaní zimnej údržby. Súťažným vozidlom bol dvojnápravový MAN s manuálnou prevodovkou, nadstavbou a namontovanou radlicou šírky 3,76 m. Súťažiaci absolvovali jazdu zručnosti (slalom, jazdu v zúženom priestore, cúvanie a prácu s radlicou). Súťaž prebiehala vo dvoch kolách a do druhého kola postúpilo desať súťažiacich s najlepším výsledným časom z prvého kola, ktorý sa vypočítal z nameraného času jazdy a trestných sekúnd za chyby pri prejazde prekážkami. V druhom kole mali vodiči možnosť vylepšiť si svoje postavenie v priebežnom poradí a zabojovať o postup na medzinárodnú súťaž vodičov sypačov Rodeo V4 v Maďarsku. Najlepší čas z oboch kôl dosiahol zástupca z ČR Stanislav Váňa z Krajskej správy silnic Vysočina, na druhom mieste sa umiestnil Roman Klíma z Regionálnych ciest Bratislava a na treťom mieste Ján Plevka zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja.

Slovensko budú na Rodeu V4, ktoré sa uskutoční 27. októbra 2017 v Szigetszentmiklós pri Budapešti, reprezentovať traja vodiči s najlepším výsledným časom: Roman Klíma (Regionálne cesty Bratislava), Ján Plevka (Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja) a Milan Hajdúk (Správa ciest Košického samosprávneho kraja). Na Rodeu V4 sa naši vodiči stretnú s víťazmi národných kôl cestárskeho rodea z krajín V4 – Maďarska, Poľska, Česka a prizvaného Rakúska.

Slovenská cestná spoločnosť

Fotogaléria k článku