Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

Kompaktné pohony lanových navijakov MOBILEX GFW 5000 pre náročné mobilné a stacionárne aplikácie


  • Kompaktný dizajn
  • Vysoká odolnosť
  • Jednoduchá konfigurácia
  • Špecifické zákaznícke vyhotovenia
  • Vylepšená rotačná charakteristika
  • Tichý chod a bezpečná prevádzka

Požiadavky moderných aplikácií žeriavov vzhľadom na opakované zdvíhanie a spúšťanie veľkých záťaží sú jasne definované:
hlavnou podmienkou výrobcov strojov sú vlastnosti ako prispôsobivosť a citlivosť pohybu a polohovania veľkých záťaží, ale tiež maximálna produktivita a vysoká úroveň bezpečnosti pre obsluhu a celé pracovné prostredie. 

Nový rad pohonov lanových navijakov od spoločnosti Rexroth spĺňa všetky tieto požiadavky a je vhodný na použitie při vŕtacích súpravách, kolesových a pásových žeriavoch aj koľajových, lodných a kontejnerových žeriavoch.
Planétové prevodovky navijakov sa môžu kombinovať so širokým radom regulačných a konštantných hydromotorov Rexroth a zahrňujú osem nominálních veľkostí podľa výstupných krútiacich momentov.


Kompaktný dizajn pre limitované montážne priestory
Vzhľadom na kompaktný dizajn planétovej převodovky s integrovaným hydromotorom sú tieto pohony špeciálne vhodné na použitie v limitovaných priestoroch. Pohony sú čiastočne integrované do lanového bubna spolu s prídržnou parkovacou brzdou a sú v chránenej polohe.

Vysoká odolnosť a robustnosť
Veľkoryso dimenzované kuželíkové ložiská a mohutnejší dizajn všetkých komponentov prenášajúcich krútiaci moment zvyšujú prevádzkovú bezpečnosť zariadenia aj životnosť komponentov. V tejto sérii pohonov sú v planétových prevodovkách použité špeciálne povrchovo tvrdené ozubené kolesá, čo zabezpečuje vysokú životnosť prevodovky aj v drsných prevádzkových podmienkach a tiež tichý chod prevodovky.

Zákaznícke vyhotovenia a vysoká účinnosť
Každý dizajn a technické detaily pohonu môžu byť prispôsobené individuálnym požiadavkám zákazníka. Tak sa môže dosiahnuť najlepší výkon stroja. Pohony MOBILEX GFW 5000 sú charakteristické vysokou celkovou účinnosťou. Rotačné charakteristiky jednotiek sú významne vylepšené použitím hydromotorov A6VM/E novej série 71. Rotačná skupina s deviatimi piestikmi umožňuje citlivejšie polohovanie záťaže pri nízkej rýchlosti pohybu lana.

Jednoduchá konfigurácia
Modulárna koncepcia umožňuje výber zo širokého rozsahu nominálnych veľkostí a prevodových pomerov s výstupným krútiacim momentom od 7 500 Nm do 10 500 Nm. Vzhľadom na veľký rozsah společných dielov dovoľuje modulárna koncepcia jednoduchú a rýchlu požadovanú konfiguráciu. 

www.tbh.sk


Fotogaléria k článku