Široké spektrum odborných článkov a prezentácie spoločností, odborníkov pôsobiacich v oblasti stavebníctva, dopravy, strojárstva, ťažby surovín a environmentálnych technológií vo všetkých odvetviach priemyselnej výroby.

RUBBLE MASTER drviče a triediče v prémiovej kvalite z jednej ruky


Dnešný najväčší výrobca kompaktných drvičov, spoločnosť RUBBLE MASTER vznikla v roku 1991 z nápadu Ing. Geralda Hanischeho, ktorý chcel umožniť čo najväčšiemu okruhu používateľov inovačnú „recykláciu na mieste“ pomocou kompaktného mobilného odrazového drviča. 

Tomuto konceptu zostala dodnes verná celá RM produktová paleta, od najmenšieho kontajner-mobilného stroja RUBBLE MASTER RM60 s 12,5 t prepravnou hmotnosťou a výkonom do 50 t/h, RM70GO „citycruscher“ s transportnou hmotnosťou 19,5 tony a výkonom 150 t/h až k profesionálnym strojom:

RUBBLE MASTER RM90GO s výkonom až 200 t/h, prepravná hmotnosť 24,5 tony, RUBBLE MASTER RM100GO s hodinovým výkonom 250 t a 29 ton.

Vlajkovou loďou je jednoznačne drvič RUBBLE MASTER – RM120GO, ktorý jedinečným pomerom prepravnej hmotnosti 35,2 tony a výkonom až 350 t za hodinu nemá na trhu žiadnu konkurenciu. 

So závesnými triedičmi MS s tzv. vratkou sa stali zo strojov RM „mobilné továrne” na výrobu definovanej veľkosti píirodného kameňa aj asfaltu či betónu. 


Najlepší a ešte nikdy neprekonaný v pomere veľkosti a výkonu

Dôležité pre Ing. Hanischeho bolo pri všetkých strojoch zachovať koncept kompaktného stroja, ktorý možno ľahko transportovať a hlavne, je bez akýchkoľvek úprav po prevoze okamžite prevádzkyschopný. Ďalším kritériom a devízou drvičov RM je bezkonkurenčný súlad hmotnosti, príkonu a výkonu.

Diesel-elektrický koncept pohonu všetkých mobilných drvičov RUBBLE MASTER zabezpečuje  dobrý pomer spotreby s výkonom všetkých strojov RM a s prihliadnutím na prevádzku, údržbu a servis je nadmieru ekonomický. 


Minimálne prevádzkové náklady pri maximálnom výkone

Dnes je RUBBLE MASTER najväčším výrobcom kompaktných drvičov na svete, ktorý sa presadil so svojimi profesionálnymi strojmi rovnako v oblasti recyklácie aj v spracovateľskom priemysle.

RM120GOspracováva aj tvrdé kamenivo na kvalitný produkt a dokáže v mnohých prípadoch redukovať ich počet v linke potrebných drtičov z troch na jeden! Čo zaisťuje zákazníkom a používateľom RM technológií veľkú úsporu.

Produkčnú paletu RM drvičov dopĺňajú i semimobilné a mobilné triediče RUBBLE MASTER vyvinuté s náskokom v technickom riešení, ktoré zabezpečuje dlhé roky tím RM vývojárov.

Každý drvič je vyrobený v RM centrále v rakúskom meste Linz, závod opustí po komplexnej kontrole kvality. Vyškolení servisní technici zo servisného strediska v Havlíčkovom Brode v Českej republike s rozsiahlym skladom náhradných dielov poradia 24/7 a zaistia pre svojich zákazníkov v čo najkratšom termíne údržbu aj pravidelný servis strojov RM.

Bežné náhradné a opotrebovateľné diely dodávame za 24 hodín, s možnosťou osobného odberu v sklade Havlíčkovom Brode, 7 dní v týždni.


Skúsenosti s drvičmi Rubble Master

Spoločnosť SAND SK od roku 2017 používa drviacu techniku RUBBLE MASTER od spoločnosti RUBBLE MASTER CS, spol. s r. o., ktorú na Slovensku a v Českej republike zastupuje Michael Novák. 

Odporúčaný odrazový drvič RM 100 GO zástupcovia spoločnosti SAND SK zaobstarali do lomu Badín, neďaleko Banskej Bystrice. Napriek tvrdeniam konkurencie, že drviaca technológia RM je vhodná len na drvenie stavebné ho odpadu rozhodli sa pre jeho vyskúšanie.

Pred kúpou potrebného drviča  absolvovali návštevu centrály RUBBLE MASTER, v Rakúsku, aby spoznali výrobný proces a fungovanie RM technológie. Po celý čas tejto návštevy ich sprevádzal Michael Novák a postaral sa o presnú interpretáciu od tých najpovolanejších zo závodu.

Boli sme milo prekvapení otvoreným a profesionálnym prístupom všetkých zamestnancov, ich starostlivosťou o zákazníka že tvrdenia ostatných používateľov iných drvičov neboli až také pravdivé.

Odrazový drvič RM100 GO dokáže drviť aj tvrdú surovinu andezit. Po niekoľkých menších nastaveniach a úpravách sme dokázali splniť najprísnejšie normy pre výrobu asfaltových zmesí (tvarový a sitový index). Starostlivosť p. Nováka sa neskončila podpisom zmlúv, ale záujem o našu prevádzku pretrváva neustále. Pri každej vzniknutej situácii bol a je veľmi ústretový pomôcť nám a využiť technologickú linku čo najefektívnejšie. Napríklad pri drvení tvrdého kameňa andezit sme opotrebovanie znížili výmenou obloženia drviacej komory z HARDOX 400 hrúbky 2 cm na HARDOX 600 s hrúbkou produkcia. Podstatným parametrom je nízka hmotnosť drviča, preto nie je potrebné pre jeho transport využívať nadrozmernú pre pravu. 

Odrazový drvič RUBBLE MASTER RM100 GO budeme využívať aj naďalej na iných stavbách, vzhľadom na jeho flexibilitu, a pri výrobe rôznych frakcií a drveného materiálu. Na záver by sme radi vyzdvihli spoluprácu s p. M. Novákom a so spoločnosťou RUBBLE MASTER CS, spol. s r.o., ktorú odporúčame ďalším a novým zákazníkom” uviedol Anton Seko.

www.rubble-master.cz